Kai kuriais atvejais dėvėtos padangos yra geras pirkimo pasirinkimas. Ypač, jeigu planuojate greitu metu parduoti savo automobilį, o nusidėvėjusi ar sugadinta yra viena ar dvi padangos, o ne visos. Labai svarbu yra subalansuoti dėvėtas padangas taip pat kaip ir naujas.Žinoma, reikia pirkti dėvetas padangas iš patikimų įmonių. Taip pat svarbu patiems nuolatos tikrinti padangų būklę, kol padangos neėmė kelti pavojaus ir jų keitimas netapo brangia būtinybe.

Esant geram apšvietimui, atidžiai apžiūrėkite savo padangas ir patikrinkite, ar josyra tolygios. Netolygumą gali įtakoti:Per didelis arba per mažas oro slėgio kiekis, balansavimo problemos, vairo sistemos arba sukibimo su šlapia danga problemos.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Ar padangos neturi įtrūkimų, išsipūtimų;
  • Ar padangoje nematyti jokių vinių, varžtų, stiklų;
  • Ar padangos nėra atsiskyrusios nuo ratlankio.

Nusidėvėjusios padangos gali sukelti rimtas problemas, susijusias su automobilio kontrole, galimybe vairuoti ir stabdyti:

  • Prastose padangose kaupiasi šiluma, nes mažėja oro srautas tarp padangos protektoriaus griovelių. Karštis yra didžiausias priešas padangų gumoms.
  • Storas padangos protektoriaus sluoksnis apsaugo korpusą nuo pradūrimų. Visiškai nusidėvėjęs protektorius prisideda prie greito padangos pradūrimo. O tada galima nebesuvaldyti vairo ir sukelti avariją.
  • Jei padangos nusidėvėjusios, tada automobilis čiuožinėja ant šlapio kelio.
  • Padangos su nudilusiu protektoriumi sukelia oro slėgio praradimą, o tai sukelia sunkumus vairo, stabdžių ir kuro ekonomijai.

Pastebėjus šiuos gedimus, reikia kuo skubiau kreiptis į padangų saloną, kuriame specialistai patikrins Jūsų padangas ir esant reikalui, pasiūlys Jums dėvėtas padangas, vietoj naujų. Tokiu būdu galima įsigyti geros būklės padangas už mažesnę kainą. Kitas privalumas, kurį suteikia dėvėtos padangos – tai galimybė už mažą kainą įsigyti gerai žinomų gamintojų produktą.