Dauguma vairuotojų, atėjus metui keisti padangas, ima svarstyti ką rinktis – naujas ar naudotas padangas.

Pagrindinis privalumas, kurį suteikia naudotos padangos yra jų kaina. Naudotos padangos kainuoja žymiai mažiau nei naujos, net jei jos dar yra puikios būklės. Sumokėjus nedidelę kainą, vairuotojui yra paliekama finansinė laisvė, kurią jis galės išnaudoti kitiems naudingiems dalykams – ratų montavimui, balansavimui, kas suteiks galimybę padangoms dar ilgesnį laiką išsilaikyti geros būklės. Naudotų padangų pirkimas yra tas pats, kaip ir naudoto automobilio pirkimas – gaunamas puikus kainos ir kokybės variantas.

Kitas privalumas yra tas, kad taip yra sumažinamos atliekos. Jei kiekvienas vairuotojas pirktų tik naujas padangas, tuomet būtų palikta daugybė gerų padangų, kurios terštų aplinką.

Nusipirkę naudotas padangas, Jūs galėsite būti tikri, kad padangos neturi jokių tiesioginių gedimų. Naudotos padangos jau buvo išbandytos kitų vairuotojų ir kadangi jos yra parduodamos, reiškia, kad yra gero stovio. Nusipirkus naujas padangas, Jums gali tekti susidurti su nenumatytais sunkumais, nes šios padangos dar nė karto nėra pravažiuotos ir gali būti pasitaikę tam tikro broko.

Yra visai nesunku surasti automobiliui skirtas naudotas padangas. Ant padangos sienelių yra parašyti padangų dydžiai. Paprastai jie yra suformatuoti tokiu būdu: P225/50R1691S. Radę panašius skaičius, užsirašykite juos ir pradėkite padangų paiešką. Aišku, visada turite galimybę atvažiuoti į servisą, kur specialistai apžiūrės ir parinks tinkamas padangas. Tačiau galite ir paskambinti į autoservisą ir pasiteirauti, ar jie turi Jums reikiamo dydžio padangas. Patyrę meistrai visada yra pasirengę Jums padėti tinkamai sumontuoti padangas, patikrinti jų protektorių, kad jis nebūtų per mažas. Atminkite, kad geriausia naudotas padangas yra pirkti iš tam skirto automobilių salono, o ne iš žmonių pagal skelbimus. Nesusigundykite labai pigia kaina, nes perkant iš nepažįstamo žmogaus, yra didelė tikimybė, kad nusipirksite prastos kokybės naudotas padangas. Šiuo atveju, Jūs neturėsite jokios garantijos ir nebegalėsite grąžinti netinkamų padangų.